> PROJEKTI

Projekt “Modernizacija strukovnih programa u Drvodjeljskoj školi Zagreb”

Korisnik bespovratnih sredstava/Nositelj projekta: Drvodjeljska škola Zagreb

Trajanje projekta: 12 mjeseci, 01. svibnja 2015. godine – 30. travnja 2016. godine

Vrijednost projekta: 2.118.290,55 kuna (100% bespovratna sredstva)

Naziv poziva za dostavu projektnih prijedloga: Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada - faza II (Broj poziva: HR.3.1.14)

Svrha projekta: modernizirati dva školska kurikuluma za programe Šumarski tehničar i Tehničar zaštite prirode u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada.

Cilj projekta: uvesti suvremene i inovativne aktivnosti i metode u poučavanje i obrazovni proces, radi čega će se organizirati specifične aktivnosti za stručno usavršavanje nastavnika. Uvođenjem 2 fakultativna predmeta za programe Šumarski tehničar i Tehničar zaštite prirode omogućit će se učenicima stjecanje relevantnih ishoda učenja, usklađenih s potrebama tržišta rada, povećat će se njihova konkurentnost na tržištu rada.

Partner na projektu: Srednja škola Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod

Elementi projekta:

• Analiza potreba tržišta rada
  • Priprema i provedba stručnog usavršavanja nastavnika srednje Drvodjeljske škole Zagreb
  • Razvoj provedbenih kapaciteta za praktičnu nastavu
  • Razvoj i pilot provedba fakultativnog programa za Šumarskog tehničara u okviru modernizacije kurikuluma
  • Razvoj i pilot provedba fakultativnog programa za Tehničara zaštite prirode u okviru modernizacije kurikuluma
  • Primjena važeće Metodologije za izradu programa fakultativnih predmeta, evaluacija i usklađivanje s zakonima
  • Promidžba i vidljivost
  • Upravljanje projektom i administracija

Lokacija projekta: Grad Zagreb i Brodsko-posavska županija

Ciljne skupine:

• učenici srednje Drvodjeljske škole Zagreb
  • zaposlenici srednje Drvodjeljske škole Zagreb
  • ravnatelj srednje Drvodjeljske škole Zagreb
  • nastavnici strukovnih predmeta srednje Drvodjeljske škole Zagreb i škole partnera Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod
  • socijalni partneri na lokalnoj razini: Hrvatski zavod za zapošljavanje, Grad Zagreb, Hrvatska gospodarska komora

Započeo tečaj jahanja za učenike

Trenutno ne postoji niti jedan album.

Obavijest za učenike

Dragi učenici,

U vašoj školi u tijeku je provedba projekta pod nazivom  “Modernizacija strukovnih programa u Drvodjeljskoj školi Zagreb”.

Projekt je započeo 01. svibnja 2015. godine i traje do 30. travnja 2016. godine. Neke od planiranih aktivnosti koje se odnose na sudjelovanje učenika započet će s realizacijom već u rujnu, odnosno s početkom školske godine 2015./2016.

Školski kurikulumi (programi) će se tijekom projekta proširiti izvannastavnim aktivnostima tijekom kojih ćete biti u mogućnosti stjecati nove praktične vještine i dodatne kvalifikacije te razvijati poduzetničke vještine s ciljem lakšeg zapošljavanja i samozapošljavanja nakon završetka srednje škole.

Projektom predviđene aktivnosti odnose se prvenstveno na učenike 3. i 4. razreda smjerova Šumarski tehničar i Tehničar zaštite prirode. Obzirom da je broj polaznika za većinu planiranih osposobljavanja i edukacija ograničen, vaša dosadašnja i buduća motiviranost, zalaganje i vladanje tijekom nastave te ostali uvjeti određeni u dogovoru s nastavnicima bit će kriterij za izbor onih koji će sudjelovati u određenoj aktivnosti. U nastavku vam donosimo popis edukacija i programa koje ćete biti u mogućnosti pohađati.

Tehničar zaštite prirode:
  • Tečaj jahanja-osnovni
  • Tečaj jahanja- napredni
  • Edukacija iz organizacije biciklističkih i pješačkih tura
  • Tečaj za voditelja raftinga i kajakarenja
  • Škola speleologije
  • Tečaj orijentacije u prirodi
  • Osposobljavanje za upravljanje brodicom B kategorije
Šumarski tehničar:
  • Osposobljavanje za upravljanje šumskim zglobnim traktorom
  • Edukacija iz održavanja hranilišta za divlje životinje i lovnog turizma
  • Posjet srednjoj školi Matija Antun Reljković radi pokazne vježbe rada u rasadniku

Također uz sve navedeno, u sklopu projekta je i obnova školskog rasadnika koji će služiti za održavanje praktične nastave i gdje ćete zajedno sa vašim nastavnicima učiti o  procesima uzgoja bilja u zaštićenim prostorima kao i temeljnim procesima rasadničarske proizvodnje od sjetve/sadnje do prodaje konačnog proizvoda. Također, i u ovome dijelu vaši su prijedlozi, ideje i angažman dobrodošli.

Sve aktivnosti vezane za projekt pratite na web stranici škole te na Facebook stranici pod nazivom „Europski projekt Drvodjeljska“, a ukoliko imate pitanja, komentara ili prijedloga možete nas i posjetiti u računovodstvu svakim danom od 8 do 16 sati. Nadamo se da će vam ova školska godina biti poučna i zanimljiva te se veselimo zajedničkom druženju.

Projektni tim

Trenutno ne postoji niti jedan album.

« Studeni 2020 »