Natječaj „Hrvatska – 28. EU članica”

Autor: Lada Vrban Borčić, 6. 5. 2013.

Novi natječaj Delegacije EU-a

„Hrvatska – 28. EU članica”

Obilježite s nama pristupanje Hrvatske Europskoj uniji i osvojite vrijedne nagrade...

Povodom skorog pristupanja Republike Hrvatske Europskoj uniji, Delegacija EU-a u RH raspisala je novi natječaj pod nazivom „Hrvatska – 28. EU članica”. Cilj natječaja je podići svijest vezano za pitanja koja se tiču EU-a te obilježiti pristupanje Hrvatske Europskoj uniji, planirano za 1. srpnja 2013. Natječaj je otvoren do 20. svibnja 2013.

Natječaj se sastoji od tri kategorije:

I. KATEGORIJA

Osnovne škole od 5. do 8. razreda

II. KATEGORIJA

Učenici srednjih škola

Na natječaj se učenici mogu prijaviti pojedinačno ili u grupi od maksimalno tri učenika. Za prijavu je potrebno osmisliti i nacrtati strip o Europskoj uniji, zemljama članicama ili Hrvatskoj u EU-u. Strip može na humorističan način dočaravati kako zemlje članice vide Hrvatsku ili doživljaje hrvatskih građana o Europskoj uniji ili zemljama članicama. Budući da je 2013. proglašena Europskom godinom građana, radovi se također mogu baviti pitanjima europskog građanstva i demokratskog sudjelovanja građana u EU-u.

Radovi mogu imati humorističan ili edukativan karakter te ne moraju nužno biti pozitivno intonirani. Kritičko mišljenje bit će također prihvaćeno. Likovi koje će učenici koristiti u svojem stripu trebaju biti izmišljeni. Tehnike crtanja stripa i alati izrade stripa nisu ograničeni. Duljina stripa je ograničena na jednu (1) do maksimalno 10 stranica.

Strip se ne mora sastojati samo od jedne priče, već može imati nekoliko priča. Na primjer, može sadržati nekoliko zasebnih cjelina od po tri kadra.

Radovi koji na bilo koji način vrijeđaju ili uključuju govor mržnje bit će diskvalificirani iz natječaja. Organizator natječaja zadržava pravo diskvalifikacije takvih radova.

Prijave se šalju putem e-maila na info@euic.hr ili poštom na adresu Informacijski centar EU-a, Trg žrtava fašizma 6, 10 000 Zagreb s naznakon “ZA NATJEČAJ”. Radove je potrebno poslati zajedno s imenima natjecatelja, kontaktom te školom koju pohađaju i kratkim opisom njihovog projekta (do 2000 znakova).

Nagrade:

Prva nagrada uključuje put u Bruxelles od 4. do 7. srpnja 2013. godine. Ukoliko dobitnici prve nagrade nisu punoljetni, potrebna je pratnja punoljetne osobe kako bi se iskoristila nagrada. Delegacija EU-a će pokriti troškove putovanja za osobu u pratnji.

Druga i treća nagrada uključuju tablet računalo.

Svi nagrađeni će također dobiti EU poklon paket i potvrdu o sudjelovanju na natječaju.

III. KATEGORIJA

Profesionalni i amaterski dizajneri

Selekcija prijava za sve tri kategorije:

Sve pristigle radove ocjenjivat će Ocjenjivački odbor sastavljen od predstavnika Delegacije EU-a. Izbor najboljih prijavljenih radova temeljit će se na sljedećim kriterijima:

• kreativnost i originalnost radova;
  • kvaliteta i jasnoća prezentacije.

Autori najboljih radova u sve tri kategorije bit će objavljeni na web stranici Delegacije EU-a www.delhrv.ec.europa.eu, a najbolji radovi bit će izloženi prilikom svečanosti dodjele nagrada, koja će se održati u drugoj polovici lipnja 2013. godine.

Sva dodatna pitanja molimo uputiti na: info@euic.hr.

Worldskills Croatia 2024

« Svibanj 2024 »