Na Hrvatskom šumarskom institutu

Autor: Lada Vrban Borčić, 26. 5. 2017.

Sedmu godinu za redom...

Sedmu godinu za redom Hrvatski šumarski institut organizirao je Dan otvorenih vrata. Tema ovogodišnjeg otvorenih vrata bila je Biološka raznolikost šuma.

Naši šumarski tehničari 2.a i 2.c uputili su se u Jastrbarsko, sa svojim nastavnicima: Danijelem Kosom,Antonijom Kovačević, Ivanaom Lovrić i Josipom Milašinčićem. Od mnoštva zanimljivih događanja naši šumari bili su prisutni na dva. Odabrali su vođenu turu Put od sjemena do sadnica  koju su vodili Ivica Čehulić, voditelj odjela rasadničke proizvodnje, viši stručni suradnik i Romana Maradin, viši stručni suradnik. Tura je obuhvaćala cjelokupni proces proizvodnje šumskog sjemena od sakupljanja, dorade, do skladištenja, isporuke te proizvodnje sadnica. Na radionici Kako se orijentirati pomoću pametnih telefona?, koju je vodio dr. sc. Ivan Medved, prikazan je način korištenja pamentih telefona za orijentaciju u prostoru, prikupljanje podataka pametnim telefonom i što se s tim podacima može uraditit na povećanju sigurnosti u slučaju nepogoda.

Evo i slikovnog zapisa.