Stručni skup za nastavnike drvne struke

Autor: Lada Vrban Borčić, 29. 5. 2017.

U Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata i u...

U Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata i u tvornici namještaja Ancona grupa d.o.o. u Đakovu održan je stručni skup za nastavnike struke u obrazovnom sektoru šumarstvo,prerada i obrada drva.Tako su naši nastavnici: Jure Kraljević, Ankica Rebrović, Milan Šapina i Martina Vouk zajedno s ostalim sudionicima, sudjelovali u radu skupa i obogatili svoja stručna znanja.

Sudionici skupa najprije su se upoznali sa školom domaćina. Sve struke koje se obrazuju u školi  povezane u jedan školski projekt odlika su rada marnih učenika i nastavnika ove škole.Tako su sudionici saznali sve o učeničkoj zadruzi Strossmayer, proizvodima koji se u njoj izrađuju, sudjelovanju škole na sajmovima i smotrama. Posebno mjesto zauzima drvena pušnica u kojoj  su objedinjene ideje i znanja svih učenika škole, od zidara, strojara, mesara, agroturističkih tehničara i naravno, stolara.Organizirana je i prigodna prodaja različitih vrsta sireva, jednog od proizvoda koji u procesu svog nastanka prolaze fazu dimljenja u pušnici.

Kako izgleda suvremeni pristup proizvodnji namještaja sudionici su mogli vidjeti u  tvornici namještaja Ancona grupa d.o.o.,utemeljenoj 2000.godine. "Ono što posebno odlikuje ovu zanimljivu tvrtku je ulaganje u edukaciju zaposlenih" -riječi su Markice Stanušića, direktora i Ivanke Lužaić, voditeljice proizvodnje.

Dobar dizajn je u funkciji uspješnog poslovanja, što se očituje u geslu tvrtke - You imagine,we create.

Kako izgleda Company book, koje su faze u procesu dizajniranja proizvoda, kako skratiti vrijeme izrade, kako sinkronizirati proces rada, neke su od tema koje su sudionici mogli čuti u prezentacijama i osobno se u uvjeriti u Show room-u  u kojem zainteresirani kupac može vidjeti sve što ga zanima.

Koristeći suvremenu tehnologiju, ova tvrtka izvozi preko 70 % svojih proizvoda.

Stručni skup je organizirala Agenicija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih , a svrha skupa je bilo povezivanje dionika obrazovnog sustava s predstavnicima tržišta rada kako bi se ojačale kompetencije nastavnika u područjima dizajna i konstruiranja proizvoda, CNC tehnologije i pripreme proizvodnje.

Nakom stručnog skupa naši nastavnici su posjetili nezaobilaznu đakovačku katedralu Svetog Petra.

Više slikovnog zapisa pogledajte ovdje.